Hürriyet muhabiri Nurettin Kurt'un işine son verildi
 25 Aralık 2017, Pazartesi
medyafaresi.com - 25 Aralık 2017

Hürriyet muhabiri Nurettin Kurt'un işine son verildiHürriyet gazetesi tecrübeli muhabir Nurettin Kurt'la yollarını ayırdı.

Hürriyet, tecrübeli muhabiri Nurettin Kurt ile yollarını ayırdı.

Doğan Medya Grubu'nda tenkisat için aralık ayı ortasında düğmeye basıldı. Grup bünyesinde yer alan DHA, Kanal D ve D-Smart'ta geçen günlerde yaşanan ayrılıklar Hürriyet ve Posta'ya da sıçradı.

t24.com.tr'nin haberine göre önce Hürriyet Yayın Koordinatörü Fikret Ercan ve Yazı işleri Müdürü Tufan Türenç ile yollar ayrıldı, ardından ise spor yazarı Ali Ece ve köşe yazarı Gila Benmayor'un yazılarına son verildi.

Tenkisat depremi son olarak Hürriyet Ankara bürosuna sıçradı. İnsan Kaynakları tarafından 4 personelin daha çıkışı verildi.

Gazeteden çıkarılan isimler arasında polis-adliye-yargı muhabiri Nurettin Kurt da bulunuyor. Nurettin Kurt’un, AB Araştırmacı Gazetecilik Ödülü, Barış Selçuk Gazetecilik Ödülü, Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin Rafet Genç Haber Ödülü gibi pek çok ödülü bulunuyor.

Doğan Medya Grubu'ndaki küçülmenin devam edeceği, aralarında köşe yazarlarının da olduğu 30'u aşkın isimle yolların ayrılacağı iddia ediliyor.

Haberin linki:
http://www.medyafaresi.com/haber/hurriyet-tecrubeli-muhabir-nurettin-kurtun-isine-son-verdi/852317
 
 

 
 
© Tüm Hakları Saklıdır. 2022   |   bilgi@cgd.org.tr