Gazetecilerden Arda’ya sert tepki
 07 Haziran 2017, Çarşamba
anayurtgazetesi.com, A.Cevat Uğraş - 7 Haziran 2017

Gazetecilerden Arda'ya sert tepki

Barcelona'da forma giyen A Milli Futbol Takımı kaptanı Arda Turan'ın uçakta gazeteci Bilal Meşe'ye küfürler ederek saldırması tepkilere neden oldu.

ANKARA (Anayurt) – A Milli Futbol Takımı'nın Makedonya ile Üsküp'te oynadığı hazırlık maçı sonrası uçakta milli futbolcu Arda Turan'ın gazeteci Bilal Meşe'ye fiziki ve sözlü saldırısına Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) de tepki göstererek gazetecilerin hedef haline getirildiğine dikkat çekti.

ÇGD Genel Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada Arda Turan'ın milli sporcu olarak topluma örnek olması gereken bir kişi olması gerektiğine vurgu yapılarak Arda'nın bu davranışı kınandı. ÇGD'nin konuyla ilgili açıklaması şöyle; "Türkiye'de iktidarın basın, hak ve özgürlüklerini getirdiği noktanın son yansımasını, Türk A Milli Futbol Takımı uçağında gördük. 150'yi aşkın gazetecinin tutuklu olduğu ülkemizde, dışarıda kalan görevini yapmaya çalışan gazeteciler de açık hedef haline getirilmektedir. Gazeteciler ya sansür, oto sansür ve işsizlik ile baskı altına alınmakta ya da haberciliklerinin bedelini saldırı ile ödemektedirler. Kendi alanında tanınmış bir futbolcu olan ancak gördüğümüz kadarıyla sporcu olamamış Arda Turan, topluma örnek olması gerekirken gazeteciye fiziki ve sözlü saldırıda bulunmuştur. Arda Turan isimli futbolcuyu, bu hareketi nedeniyle kınıyor; saldırıya uğrayan Bilal Meşe'ye geçmiş olsun ve dayanışma dileklerimizi iletiyoruz."

A.Cevat UĞRAŞ

 

 


 
 
© Tüm Hakları Saklıdır. 2022   |   bilgi@cgd.org.tr