2014 Yılının Başarılı Gazetecileri
 31 Aralık 2014, Çarşamba

YILIN BAŞARILI GAZETECİLERİ - 2014

ÖZEL ONUR ÖDÜLÜ
Devletin malının kendilerine, çocuklarına, yakınlarına peşkeş çekildiği,  doğmamış çocuklarımızın haklarıyla KAÇAK SARAYLAR yaptırıldığı, kısaca hırsızlığın 24 saat sürdüğü günümüzde; 

“Manisa’nın Soma ilçesinde maden faciasından sağ kurtulduktan sonra ambulansta sedyeye yatırılırken  “Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin” diyen Murat YALÇIN ve kendisi son anda faciadan kurtulan, faciada ölen ağabeyi Nuran YANKIN’ın cesedini taşıdığı battaniyeyi “ihtiyacı olan başka biri kullanır” diyerek Kızılay’a iade eden, Ahmet YANKIN şahsında bütün onurlu emekçilerimize…“

Haber Ödülü
Ferit DEMİR - DHA – Tunceli, “TOKİ Zengine Çalışıyor”

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü
Uğur KOÇ – BirGün, “Zanlının Telefonundan AKP’li Vekil Aranmış” 

Mustafa Ekmekçi Haber Ödülü
Aykut KÜÇÜKKAYA – Cumhuriyet, “Hüseyin Avni Paşa Korusu ve Köşkü Gerçeği”

Rafet Genç Haber Ödülü
Nurettin KURT – Hürriyet, “Türk Hava Kurumunda Yolsuzluk”

Behzat Miser Haber Ödülü
Seda BUGARİ – Yurt Gazetesi, “Suruç’ta Çocukların Kardeşlik Maçı” 

 

İzzet Kezer Fotoğraf Ödülü
Altan BURGUCU  - Yurt Gazetesi, “Enerji Bakanlığı Önünde Eylem Yapan Yatağan İşçilerine Polis Şiddeti”

Fotoğraf Ödülü
Ümit KOZAN – DHA, “Baş”bakan Sevinci”

Karikatür
Musa KART – Cumhuriyet, “2014 yılı çalışmaları”

Röportaj
Ömür ÜNVER – Milliyet, “IŞİD Militanı Türk Çocuk”

Mahmut Tali Öngören Televizyon Program Ödülü
Göksel GÖKSU – Caner Emre KINACI - CNN Türk, “Ölüm Yolunda Ezidiler

Televizyon Haber (Selçuk ALTAN anısına)
Anıl ERGİN – Volkan NAKİBOĞLU - HABER TÜRK, “IŞİD’den Kaçan Ezidiler” 

Televizyon Program
Cüneyt ÖZDEMİR - Kenan TAŞ - KANAL D - 5N 1K Programı, “GAZZE” ve “MADEN” bölümlerine

Televizyon Belgesel
Mete ÇUBUKÇU - NTV Pasaport Programı, “Sınırda Savaş”

İnternet Medyası
Çağıl M. KASAPOĞLU - BBC Türkçe, “Kobani Sınırında İzlenimler”

Yerel Basın
Arif ARSLAN – Batman Çağdaş, “Ekmek Kuyruğu”
Rabia DENİZ – Bursa Hakimiyet, “Cahil Kal Dilara!”
Saniye DOĞUKAN – Anayurt, “Eğirdir Gölünden İmdat Çağrısı”
Hüsniye KARAKOYUN – Tunceli Emek, “Uyanmak İstiyorum Bu Kabustan”

Yerel TV
Kübra ULUTAŞ – Bursa Line TV, “Ölmekte Zor”
Yusuf YAVUZ – Pelin GEL AĞAN - VTV – ANTALYA, “İki Ağaç İçin” belgesel programı     

Dayanışma Ödülü
Direnişteki Maltepe Hastanesi Taşeron İşçilerine


2016 Yılının Başarılı Gazetecileri
2015 Yılının Başarılı Gazetecileri
2014 Yılının Başarılı Gazetecileri
2013 Yılının Başarılı Gazetecileri
2012 Yılının Başarılı Gazetecileri
2011 Yılının Başarılı Gazetecileri
2010 Yılının Başarılı Gazetecileri
2009 Yılının Başarılı Gazetecileri
2008 Yılının Başarılı Gazetecileri
2007 Yılının Başarılı Gazetecileri
2006 Yılının Başarılı Gazetecileri
2005 Yılının Başarılı Gazetecileri
2002 Yılının Başarılı Gazetecileri
1999 Yılının Başarılı Gazetecileri
1985 Yılının Başarılı Gazetecileri
1984 Yılının Başarılı Gazetecileri
1983 Yılının Başarılı Gazetecileri
1982 Yılının Başarılı Gazetecileri
1981 Yılının Başarılı Gazetecileri
1980 Yılının Başarılı Gazetecileri
1979 Yılının Başarılı Gazetecileri
 
 
© Tüm Hakları Saklıdır. 2017   |   bilgi@cgd.org.tr