BEHZAT MİSER
 15 Haziran 2010, Salı

BEHZAT MİSER
28 Nisan 1968 - 15 Haziran 2010

Behzat Miser, 28 Nisan 1968’de Sivas’ta doğdu.
Gazeteciliğe 1997’de Siyah-Beyaz Gazetesi’nde başlayan Miser, Milliyet, Sabah ve Radikal gazetelerinde çalıştı. Milliyet Gazetesi’nde çalıştığı dönemde Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği Yılın Gazetecileri 2000 Yarışması’nda ödül alan Behzat Miser, Haziran 2005’ten beri Radikal Gazetesi Ankara Bürosu’nda gece sorumlusu olarak çalışıyordu.

Gazeteciliğe olan sevgisi ile dikkat çeken Miser, sadece gece değil gündüz görevlerinde de gazeteye hizmet verdi. Radikal Kitap Eki’nde de kitap eleştirileri kaleme alan Miser, 1999’da gazeteci Barış Erbaktaş ile birlikte ‘Ankara’ya Ne Oldu’ isimli bir kitap da yazmıştı.

Çocuklarla kurduğu iletişimle çevresindekileri kendisine hayran bırakan Miser, evli ve iki çocuk babasıydı. 10 yaşındaki kızı Helin 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla İstanbul’da yazar Yaşar Kemal’i ziyaret edip, röportaj yapmıştı. Miser “Röportajı kızım yaptı. Ona, çocuklar bayramında en güzel hediyeyi verdim. Yaşar Kemal röportajı, gazetecilik ve babalık heyecanım bin kat daha artırdı” yorumunu yapmıştı. Helin Miser’in, babası Behzat Miser’le yaptığı röportaj Radikal’in 23 Nisan 2009 özel ekinde Yaşar Kemal’in “Çocuklar benim arkadaşlarımdır” başlığıyla yer almıştı.

Behzat Miser’in ikinci çocuğu Mustafa. Yoğun tempolu gazetecilik hayatına karşın Mustafa’ya da her fırsatta zaman ayıran Behzat Miser’in en büyük hedefi, Helin ile Mustafa’nın iyi eğitim alıp çevrelerine ‘sevgi, güzellik ve bereket’ saçmalarıydı.

(Biyografi: radikal.com.tr)

 


 
 
© Tüm Hakları Saklıdır. 2017   |   bilgi@cgd.org.tr