EMEK HIRSIZI CANCIK
 10 Ağustos 2015, Pazartesi

Güneş Gazetesi - 10 Ağustos 2015

EMEK HIRSIZI CANCIK

15 yıl boyunca yanında çalışan editörün sigortasını yapmayan Can Dündar'a, Çağdaş Gazeteciler Derneği bile isyan etti. İktidar karşıtı gazetecilere verdiği destekle bilinen dernek, 'emek gaspı' yaptığını söylediği Can Dündar'ı yerden yere vurdu.

AĞZINI BIÇAK AÇMADI:
Her fırsatta işçi ve emekçinin yanında olduğunu söyleyen Cumhuriyet Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın, kendi web sitesinde 15 yıldır çalıştırdığı Saim Tokaçoğlu'nun sigortasını yaptırmadığı, dahası tazminat bile ödemediği ortaya çıkmıştı. "Emek hırsızlığı" ile suçlanan Can Dündar skandalın patlamasıyla birlikte sessizliğe büründü.

ÇGD BİLE İSYAN ETTİ:
Can Dündar'ın yaptığı bu emek hırsızlığına bugüne kadar iktidar karşıtı bütün gazetecilerin yanında saf tutan Çağdaş Gazeteciler Derneği bile tepkisiz kalmadı. Ortaya çıkan skandalla ilgili açıklama yapan dernek, Saim Tokaçoğlu'nun haklarının gasp edildiğini belirtere Can Dündar'ı sömürdüğü çalışanının haklarını vermeye çağırdı.

İŞÇİSİNİN EMEĞİNİ ÇALACAK KADAR KENDİSİNİ KÜÇÜLTTÜ
Can Dündar'ın kınandığı açıklamada, 'emek gaspı', 'kabul edilemez' gibi ifadelere yer veren dernek, gazetecinin Gezi olaylarında sergilediği tavra ve MİT TIR'larıyla ilgili attığı ihanet manşetine övgüler dizmeyi de ihmal etmedi.

 

 


 
 
© Tüm Hakları Saklıdır. 2022   |   bilgi@cgd.org.tr