Yurdun dört bir yanında Uğur Mumcu için toplandılar
 24 Ocak 2015, Cumartesi
dha.com.tr - 24 Ocak 2015

Yurdun dört bir yanında Uğur Mumcu için toplandılarŞİŞLİ'DE UĞUR MUMCU ANMASI

Mehmet AKTARAN / İstanbul DHA
Ankara'daki evinin önünde 22 yıl önce uğradığı bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden Uğur Mumcu, Şişli'deki anıtı önünde anıldı.

Şişli Belediyesi tarafından Halaskargazi Caddesi üzerinde bulunan Uğur Mumcu Anıtı önünde saat 18.00'de yapılan anma törenine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Sezgin Tanrıkulu, "O yazılarıyla karanlığı ve karanlık ilişkileri ortaya çıkartıyordu. Türkiye'nin bu günlerine işaret ediyordu. Onu Ankara'nın ortasında bir bomba ile ortadan kaldırdılar ama işaret ettiği geleceği hiçbir zaman ortadan kaldıramayacaklar. Uğur Mumcu o dönem işlenen karanlık cinayetlerden ilkiydi" dedi.

Hayri İnönü ise, “Uğur Mumcu'suz geçirdiğimiz 22 yılda, yıldırılmaz gazetecilikleri, halkçı duruşları hizmetleri nedeniyle arabasında bombalanarak, sırtından kurşunlanarak, yıllarca hapsedilerek birçok kişinin kalemi susturuldu. Nice insanlarımızı doğruculuktan kaybettik. En son Paris'te yaşanan acı olaylar, milyonlarca insanın tepkisini basın özgürlüğüne çekti. Ülkemizde ise basın özgürlüğünün engellenmesine olan tepki, yıllardır dile getirilmekte. Yaşananlar, her geçen gün laik, Atatürkçü düşüncenin önemini hatırlatmaktadır" dedi.


MECİDİYEKÖY'DEN CUMHURİYET'E UĞUR MUMCU'YU ANMA YÜRÜYÜŞÜ

Enver ALAS - İstanbul / DHA Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) üyesi bir grup, bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu'yu Mecidiyeköy'den Cumhuriyet Gazetesi binasına yürüyerek andı.

Mecidiyeköy metrobüs durağında toplanan yaklaşık 200 kişilik grup, "Keskin kalemler, karanlığı yırtacak" yazılı pankart açtı. Uğur Mumcu'nun fotoğraflarının yer aldığı dövizleri taşıyan grup, yürüyüş boyunca 'Şeriata, faşizme, karanlığa geçit yok' şeklinde sloganlar attı.

Grup, Cumhuriyet'in Şişli'deki binası önüne yaklaştığında polis tarafından durduruldu. 'Charlie Hebdo' karikatürlerini yayınladığı gerekçesiyle protestoların yaşandığı Cumhuriyet Gazetesi'nin bulunduğu sokağı yaya ve araç girişine kapatan polis, FKF'li grubun da gazetenin önüne girişine izin vermedi.
Burada grup adına bir açıklama yapan Mustafa Güneş, Uğur Mumcu'yu anmanın bir kavgayı anma konusu olduğunu belirterek, "Bu kavga memleketteki, aydınlanma, özgürlük laiklik kavgasıdır. Bu kavga IŞİD'çi çetelere karşı durmaktır. Suudi Kralı için bugün yas ilan edildi. Bıraksınlar onlar istedikleri kralların yasını tutsunlar, biz Uğur Mumcu'ların yasını tutacağız" dedi.
Konuşmaların ardından aralarında FKF Genel Başkanı Erçin Fırat, Odatv Yazarı Barış Terkoğlu'nun da olduğu üç kişi grubu temsilen polisin izni ile Cumhuriyet Gazetesi'ne girerek binanın girişine koydukları Uğur Mumcu resminin yanına karanfiller bıraktı. Daha sonra grup alkışlar eşliğinde olaysız bir şekilde dağıldı.

KADIKÖY'DE UĞUR MUMCU'YU MEŞALELİ ANMA YÜRÜYÜŞÜ

Cengiz ÇOBAN - İSTANBUL DHA
Gazeteci Uğur Mumcu, Kadıköy'de düzenlenen bir yürüyüşle anıldı. Kadıköy İskele meydanında toplanan grup, meşalelerle yürüyüş yaptı.
CHP Kadıköy ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen anmaya, CHP milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ellerindeki Türk bayrakları, Uğur Mumcu ve Atatürk posterleri ile "Ben özgürlükçüyüm", "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz", "Vurulduk ey halkım unutma bizi" yazılı dövizlerle İskele Meydanı'nda toplanan grup, sloganlar attı. Grup daha sonra , ellerindeki meşalelerle Kadıköy Boğa meydanında kadar yürüdü. Burada yapılan açıklamada ise Gazeteci Uğur Mumcu anılarak, saldırı kınandı


Uğur Mumcu için yürüdüler

Yusuf BAŞTUĞ/ ADANA, (DHA)-ADANA'da demokratik kitle örgütleri, 22 yıl önce katledilen gazeteci-yazar Uğur Mumcu için yürüyüş düzenledi.

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD) çağrısıyla merkez Seyhan İlçesi'ndeki Atatürk Parkı'nda toplanan yaklaşık 200 kişi, 1 kilometre uzaklıktaki Uğur Mumcu Meydanı'na dek yürüdü. Uğur Mumcu'nun fotoğraflarını ve sözlerinin yazılı olduğu dövizleri taşıyan grup, 'Uğurlar olsun', 'Özgür basın susturulamaz' ve 'Devrim şehitleri ölümsüzdür' sloganları attı. Yürüyüşün ardından konuşan ADD Adana Şube Başkanı Mehmet Göl, Türkiye'de çok sayıda gazetecinin ülkenin aydınlık geleceği için yaşamını yitirdiğini söyledi. Uğur Mumcu'nun unutulmayacağını belirten Göl, "Uğur Mumcu gibi cesur kalemlere bugün daha çok ihtiyacımız var" dedi.

Yapılan açıklamanın ardından bir süre slogan atan grup dağıldı.


Uğur Mumcu, Didim'de yürüyüşle anıldı

Ediz VERDİOĞLU/DİDİM (Aydın), (DHA) - GAZETECİ Yazar Uğur Mumcu, bombalı saldırıda katledilişinin 22'nci yıldönümünde Aydın'ın Didim ilçesinde düzenlenen yürüyüşle anıldı.

Didim Demokrasi Platformu, CHP Didim İlçe Teşkilatı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Didim Şubesi tarafından organize edilen anma etkinliğine Didim Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş, CHP Aydın Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Yıldız, Didim Belediye Meclisi üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Anma etkinliği için CHP Didim İlçe Örgütü önünde toplanan grup, Didim'de Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Uğur Mumcu Parkı'na kadar yürüdü.

Yürüyüş sırasında 'Faşizme karşı omuz omuza', 'Devrim şehitleri ölümsüzdür' ve 'Gün gelecek, devran dönecek katiller halka hesap verecek" sloganları attı.

Yürüyüşte CHP Didim Gençlik Kolları üyeleri, Uğur Mumcu'nun fotoğrafının yer aldığı 'Vurulduk ey halkım unutma bizi'yazılı pankart taşıdı. Yürüyüşün ön tarafında da Didim Demokrasi Platformu tarafından hazırlanan çelenk ile Uğur Mumcu'nun fotoğrafı taşındı. Yürüyüş sonunda parka gelen kalabalık, Uğur Mumcu adına yapılan anıta çelenk koyup, bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş, 23 Ocak 1993'te büyük devrimci Uğur Mumcu'nun karanlık güçler tarafından katledildiğini söyledi. 22 yıl önce katledilen Uğur Mumcu'nun anısına saygı duruşunda bulunduklarını ifade eden Karataş, "Ülkemiz ve toplumumuzu en derinden sarsan olay; atürkçülüğün ve laikliğin ödünsüz savunucusu Uğur Mumcu'nun arabasına konulan bomba ile katledilmesidir" diye konuştu. Karataş, Uğur Mumcu ve onun nezdinde faili meçhul cinayetlerde kaybedilen değerleri unutmadıklarını, unutturmayacaklarını söyledi. Etkinliğe katılanlar, basın açıklamasının ardından dağıldı.


Uğur Mumcu, Samsun'da anıldı

Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA)- SAMSUN'da Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu ölümünün 22. yılında Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen törenle anıldı.

Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu ölümünün 22'nci yılında Mumcu'nun adının verildiği İlkadım İlçesi'ndeki parkta, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Uğur Mumcuyu Anma Komitesi tarafından düzenlenen anma programıyla anıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürkçü Düşünce Derneği ve Uğur Mumcu'yu Anma Komitesi üyesi Ecem Meliha Bora, şöyle dedi:

"14 yıl önce yine bugün bir başka yurtsever, dürüst çalışkan Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okan'da canice katledildi. Aradan bunca yıl geçmesine rağmen iki yurtsever vatan evladının katilleri de, azmettiricileri de hala bulunamadı. Cinayetlerden sonra hükümetler değişmiş, yetkililer değişmiş ama katilleri bulmak görevleri olanların duyarsızlığı ve umursuzluğu hala sürmektedir."

Daha sonra Uğur Mumcu Parkı'nda törene katılan yaklaşık 100 kişilik grup parktaki Uğur Mumcu Anıtına çelenk ve karanfiller bıraktı.


Balıkesir'de Uğur Mumcu'ya anma

Hilmi DUYAR- Coşkun YAMAN/ BALIKESİR, (DHA)- GAZETECİ-Yazar Uğur Mumcu öldürülmesinin 22'inci yılında, Balıkesir'de anıldı. Anma etkinliğinde Gezi olaylarında hayatını kaybeden gençler de unutulmadı, 24 Ocak ekonomik kararları da 35'inci yılında bir kez daha hatırlatıldı.

Balıkesir Demokrasi ve Emek Platformu'nun (BALDEP) düzenlediği anma etkinliği Alihikmetpaşa Meydanı'nda başladı. Meydanda toplanan yaklaşık 500 kişi pankart ve sloganlarla Yeşilli Meydanı'na yürüdü. Eyleme katılanlar 'Katiller halka hesap verecek', 'Anaların öfkesi katilleri boğacak', 'Basın şehitleri ölümsüzdür' diye bağırdı.

Platform adına hazırlanan açıklamayı okuyan Eğitim-Sen Balıkesir Şube Başkanı Abdurrahman Bulut, Uğur Mumcu'nun şahsında tüm basın şehitlerini andıklarını belirtirken, "22 yıl önce Türkiye'nin gazetecilerini, yazarlarını, aydınları tehdit olarak görüp öldürenler, bugün onları çeşitli adlar altında gerçekleştirdikleri operasyonlarla tutuklamakta, uzun tutukluluk süreleri ile fiilen cezalandırmakta, yazdıkları yazıları sansürleyerek susturacaklarını sanmaktadırlar. Türkiye'nin Hasan Fehmi, Abdi İpekçi, Musa Anter, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Metin Göktepe ve Hrant Dink gibi gazetecilerin öldürüldüğü bir ülke olma utancı yıllardır sürüyorken, bu utanca son yıllarda dünyada en fazla gazetecinin tutuklu olduğu ülke olma ayıbı eklenmiş olması son derece düşündürücüdür" dedi.

24 Ocak 1980'de alınan ekonomik kararları da hatırlatan Bulut, "24 Ocak kararları Türkiye'yi sermaye için cennet, emekçiler için cehenneme çevirmeyi amaçlıyordu. Bu kararlarla hedeflenenlerin büyük bölümü son 12 yıl içinde hayata geçirildi. 24 Ocaklarda güçlü kalem Uğur Mumcu'yu da, 35 yıl önce alınan bu ekonomik kararları da unutmayacağız" diye konuştu.

"YEŞİLLİ MEYDANI UĞUR MUMCU MEYDANI OLSUN"

Eğitimi-Sen Balıkesir Şube Başkanı Abdurrahman Bulut, konuşmasında meydana Uğur Mumcu'nun adını verilmesini de önerdi. Bulut, "Yeşilli Meydanı'nın isminin Uğur Mumcu Meydanı olarak değiştirilmesini geçen yıl talep etmiştik. O günden bu yana bizler bu alanı 'Uğur Mumcu Meydanı' olarak anıyoruz ve anmaya devam edeceğiz. Meydanlara isimleri halk verir, belediyenin de bu talebi acil olarak dikkate alması için bir kez daha çağrı yapıyoruz" dedi.

"3 ŞUBAT'TA ADLİYEDE BULUŞALIM"

Gezi sürecinde Eskişehir'de öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın katillerine 'ceza' adı altında 'ödül' verildiğini söyleyen Bulut, Hatay'daki olaylarda hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in katil zanlısının da Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığını hatırlatıp, herkesi 3 Şubat'ta Balıkesir adliyesi önünde buluşmaya çağırdı.


Uğur Mumcu, Eskişehir'de anıldı

Saadet YÖRÜKÇÜ/ESKİŞEHİR, (DHA) - GAZETECİ- yazar Uğur Mumcu, ölümünün 22'nci yılında Eskişehir'de düzenlenen törenle anıldı.

Uğur Mumcu'nun ölüm yıldönümü nedeniyle Eskişehir'de Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, CHP ve çeşitli sivil toplum kuruluşu üyesi yaklaşık 150 kişi, Vilayet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen anma etkinliğine katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından ADD Şube Başkanı Azmi Kerman yaptığı konuşmada 22 yıl önce bombalı saldırıda öldürülen gazeteci-yazar Uğur Mumcu'yu özlemle andıklarını söyledi. Kerman şöyle dedi:

"Yaşamının en güzel döneminde kahpece pusuya düşürülerek şehit edilen, kalpaksız Kuvayi Milliyeci Uğur Mumcu'nun karanlık güçler tarafından katledilişinin nefretle kınıyoruz. Mumcu Atatürk devrimlerini ve laik cumhuriyetimizi benliğinin tüm derinliklerine kadar sindirmişti. Dini, çıkarı için kullananların amaçlarını en iyi bilenlerdendi. Türkiye Cumhuriyetini bölüp parçalamak ve ortaçağ karanlığına sürüklemek isteyenlerle yılmadan savaşmıştı. Bize düşen görev, sevgili Uğur Mumcu'nun ve bütün devrim şehitlerinin uğruna savaştıkları laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetini kararlılıkla savunmaktadır."


Uğur Mumcu için saygı duruşu

Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL,(DHA) GAZETECİ Uğur Mumcu için Şişli'deki anıtında düzenlenen anma toplantısında "Uğur Mumcu seni unutmadık, unutturmayacağız" denildi. Cumhuriyet Gazetesi yazarı Meriç Velidedeoğlu; "Uğur Mumcu'nun 22 yıl önce başlattığı eylemi, direnci sürdüremedik, Ondan özür diliyoruz" dedi.

Şişli'deki Uğur Mumcu Anıtı'nda İstanbul Demokrat Ordulular Platformu'nun çağrısı ile saat 14.00'te bir araya gelen grup, bir dakikalık saygı duruşu yaptı

Basın açıklamasını okuyan Bahar Yıldız; "Yolsuzlukla mücadele uğruna ölen Uğur Mumcu'nun önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. 20 Ocak meclis genel kurulunda 4 bakana Yüce Divan yolunun kapatılması sonrası, artık halkın haklarına sahip çıkma zorunluluğu ortaya çıkmıştır. 17 Aralık sonrası hangi zaman dilimini yolsuzlukla mücadele günleri olarak analım, şaşırıyoruz. Uğur Mumcu, ülkemin insanlarından bir dilekte bulunmuştu. 'Vurulduk ey halkım unutma bizi' diye konuştu

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Meriç Velidedeoğlu ise yaptığı konuşmada; "Bütün bu olanları, hırsızlığı, dolandırıcılığı, her türlü rüşveti ortaya koyan Uğur Mumcu'dan 22 yıl sonra özür diliyoruz. Onun 22 yıl önce başlattığı eylemini, direnci sürdüremedik. Bundan sonra çoban ateşleri daha çok yanacak, onun istekleri doğrultusunda hareketimiz artacaktır" dedi.

İstanbul Demokrat Ordulular Platformu başkanı Cemil Can Dinç ise,

"Ülkemizde yolsuzluğu ne zaman, hangi dakikada anacağımızı şaşırmış durumdayız" dedi.

Uğur Mumcu Bursa'da anıldı

Bülent CİVANOĞLU/BURSA, (DHA) - GAZETECİ- Yazar Uğur Mumcu, katledilişinin 22'nci yıldönümünde Bursa'da da törenlerle anıldı. Törene, gazetecilerin yanı sıra, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile üyeleride katıldı.

Uğur Mumcu, Çağdaş Gazeteciler Derneği ile sivil toplum kuruluşları tarafından anıldı. Merkez Osmangazi İlçesi Setbaşı Caddesi'nde toplanan gazeteciler ve sivil toplum kuruluşu üyelerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik grup, 'Özgür basın susturulamaz' diye slogan atarak, Atatürk Caddesi üzerindeki Atatürk Heykeli'ne kadar yürüdü.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Yüksel Baysal, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Abdi İpekçi, Metin Göktepe, Çetin Emeç ve Uğur Mumcu'yu saygıyla andıklarını belirterek, şöyle dedi:

"Bazı güçler, araştırmacı gazeteciliğin önderi Uğur Mumcu'yu aramızdan aldı. Basın özgürlüğü bakımından en kötü yılların yaşandığını günleri yaşıyoruz. Ancak Gezi Parkı'nda oluşan mücadeleci ruhu unutturmayacağız. Bu ruh daha da güçlenecek ve özgürlükleri savunacak."

Atatürk Heykeli'nde toplanan gduh daha sonra dağıldı.


Uğur Mumcu, Mersin'de anıldı

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA) - GAZETECİ-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 22'nci yıldönümünde Mersin'de anıldı.

Atatürk Parkı'ndaki Uğur Mumcu Anıtı'ndaki anma törenine CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Atatürkçü Düşüncü Derneği (ADD) Mersin Şube Başkanı Saadet Bilir, Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Ahmet Ünal ile yaklaşık 500 kişi katıldı. Katılımcılar Uğur Mumcu Anıtı'na karanfiller bırakıp 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. MGC Başkanı Ahmet Ünal, Uğur Mumcu'nun öneminin ve anlamının giderek arttığına dikkat çekerek, şöyle dedi:

"Hepimiz bir Uğur Mumcu olacağız. O derdi ki 'Gazetecinin kalemi kılıçtan keskindir' O kalemi satmazdı. İşte bu duygularla onu ölümünün 22. yılında rahmetle, minnetle anıyoruz."

ADD Başkanı Saadet Bilir de demokrasi şehidi Mumcu'nun yerinin hala doldurulmadığını anlattı.


Uğur Mumcu Zonguldak'ta anıldı


Durmuş SEVİNDİK/ZONGULDAK, (DHA)- GAZETECİ yazar Uğur Mumcu, ölümünün 22'nci yılında Zonguldak'ta anıldı.

Madenci Anıtı'nda toplanan Zonguldak Demokrasi Platformu üyeleri, 'İnsanlık suçu zaman aşımı olamaz' pankartı açarken, 'Asla inmez bayrağım benim. Yerin dolmaz Mumcu senin. Taşı toprağı altın Türkiye'min' yazılı döviz taşıdı. Yaklaşık 100 kişi, Uğur Mumcu'nun yanı sıra Bahriye Üçok, Abdi İpekçi, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı ve Metin Göktepe'nin fotoğrafları ile Gazipaşa Caddesi'ni takiben valilik önüne kadar yürüdü. Zonguldak Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Erdoğan Kaymakçı, üzerinde Uğur Mumcu'nun fotoğrafı ve karanfiller bulunan çelengi Atatürk Anıtı'na bıraktı.

Kaymakçı, Uğur Mumcu ve onun nezdinde faili meçhul cinayetlerde kaybedilen değerleri unutmadıklarını, unutturmayacaklarını söyledi. Etkinliğe katılanlar, basın açıklamasının ardından dağıldı.


Haberin linki:
http://arsiv.dha.com.tr/yurdun-dort-bir-yaninda-ugur-mumcu-icin-toplandilar_855587.html
 
 

Gazeteciler Silivri'de..
dha.com.tr, Yüksel Koç - 10 Aralık 2016
Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması'nda DHA'ya iki ödül
dha.com.tr - 8 Eylül 2017
19. Yerel Medya Ödülleri sahiplerini buldu
dha.com.tr - 21 Temmuz 2017
Bursa’da yerel gazete binasına silahlı saldırı!
dha.com.tr, Berktuğ Öncü - 7 Mayıs 2017
Feyzioğlu maden ocağına girdi
dha.com.tr, Gürkay Gündoğan, Durmuş Sevindik - 28 Şubat 2017
TGC Başkanı Olcayto: Gazeteciler öldürülmüyor ama süründürülüyor
dha.com.tr - 24 Ocak 2017
Uğur Mumcu ölümünün 24. yılında anıldı
dha.com.tr, Murat Deliklitaş, Özgür Eren - 24 Ocak 2017
Cumhuriyet Gazetesi'nin önünde protesto
dha.com.tr, Özgür Altuncu, Güven Usta, Yaşar Kaçmaz, Özgür Eren, Çağatay Kenarlı - 1 Kasım 2016
Cumhuriyet Gazetesi'nin önünde protesto
dha.com.tr, Özgür Altuncu - 31 Ekim 2016
Basın Özgürlüğü Ödülü Türk basınına
dha.com.tr - 24 Temmuz 2016
Bu çocuklarda gelecek var!
dha.com.tr - 23 Nisan 2016
Uğur Mumcu'nun otomobili Eskişehir'de sergileniyor
dha.com.tr, Kemal Atlan - 22 Ocak 2016
Genç gazeteci kansere yenik düştü
dha.com.tr - 22 Kasım 2015
'Yeni oluşturulan Basın Kartı Komisyonu hukuksuz'
dha.com.tr - 17 Kasım 2015
TGC-KAS 75. Yerel Gazetecilik Semineri Çanakkale’de başladı
dha.com.tr - 21 Şubat 2015
Uğur Mumcu ödülleri verildi
dha.com.tr, Kemal Atlan, Hakan Türktan - 25 Ocak 2015
Yurdun dört bir yanında Uğur Mumcu için toplandılar
dha.com.tr - 24 Ocak 2015
TGC-KAS 73. Yerel Gazetecilik Semineri Ankara’da başladı
dha.com.tr - 8 Kasım 2014
DHA'ya iki dalda ödül
dha.com.tr, Fevzi Kızılkoyun, Tahsin Güner - 26 Mart 2012
 
 
© Tüm Hakları Saklıdır. 2022   |   bilgi@cgd.org.tr