Sevinç FEYZİOĞLU
 Sevinç FEYZİOĞLU

1962 yılında Bulgaristan / Kırcaali Kobilane köyünde doğdum ve 1970 yılında ailemle birlikte Türkiye’ye (Bursa) göç ettik.
1975 yılında Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu’ndan, 1978 yılında Duaçınarı Ortaokulu’ndan (birincilikle), 1981 yılında Bursa Atatürk Lisesi’nden mezun oldum.
1981 yılında kazandığım Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksekokulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünden, 1985 yılında mezun oldum.
1985-88 yılları arasında Melih Gökçek’in başkan olduğu dönemde, Ankara Keçiören Belediyesi Basın Bürosu’nda çalıştım.
1989-1991 yılları arasında Cumhuriyet gazetesinin Bursa muhabirliğini yaptım.
Yılmaz Akkılıç’ın başkanlığı döneminde Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesinin yayın organı “Gazetecilerin Gazetesi ÇAĞDAŞ'ta bir yıl boyunca muhabirlik ve yazı işleri müdürlüğü görevini yürüttüm.
1992-94 yıllarında Bursa Olay gazetesinde muhabirlik, editörlük; 1994-2001 yıllarında Bursa Hakimiyet gazetesinde muhabirlik, editörlük, ekonomi haberleri müdürlüğü yaptım. Zaman zaman köşe yazıları yazdım, Bursalı sanayici ve politikacılarla röportajlar yaptım. Aynı gruba ait AS TV’de “Analiz” adlı ekonomi programını hazırlayıp sundum. Orhangazi’deki Cargill fabrikasının kuruluş sürecindeki ayrıcalıkları ve çarpıklıkları yazan birkaç gazeteciden biri oldum ve bu yüzden bir süre sonra “kriz” bahanesiyle işten atıldım.
2001 yılı başında Uludağ Üniversitesi Rektörlük Basın Bürosu’nda göreve başladım. Burada, Uludağ Üniversitesi DERGİ’sini, Uludağ Postası’nı, Tıp Fakültesi Bülteni’ni yayına hazırladım, kurumun medya ilişkilerini yürüttüm.
Bu arada POSTA gazetesi Bursa eki ve Yenidönem Gazetesi’nde köşe yazıları yazdım, Park Magazin adlı dergide röportajlar yaptım.
Bursa’nın 1900-2000 yıllarına projektör tutan yerel tarih çalışmam, 2010 yılında “Dibacenin Ertesi Günü /Ergun Kâğıtçıbaşı’nın Anıları” (romanımsı / anı) adıyla Uludağ Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından basıldı. Kitap, 2012 yılında ikinci baskısını yaptı.
Bulgaristan’dan göç ve kadın sorunlarını anlatan iki roman yola çıktı, son nokta için emekliliği bekliyorum.
Meslektaşım Yüksel Baysal ile olan evliliğimden Deren adında İngilizce öğretmeni bir kızım, hukuk eğitimi alan Deniz adında bir oğlum var. Daha da önemlisi, Volkan’dan olma Deren’den doğma 2 yaşına merdiven dayamış bir kız torunum var.
2017 yılı itibariyle halen Uludağ Üniversitesi’ndeyim.
 
 
 


 
 
© Tüm Hakları Saklıdır. 2021   |   bilgi@cgd.org.tr