Kelime ATA
 Kelime ATA

1965 yılında Sivas Yıldızeli’ne bağlı Nallı köyünde doğdum.

Sivas’ta Alparslan İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1983 yılında girdiğim Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’ndan 1987 yılında mezun oldum. Gazetecilik yaşamım, 1987 Ekim’inde Hürriyet Haber Ajansı’nın Ankara Bürosu’nda başladı, daha sonra Hürriyet Gazetesi Ankara Eki'nde muhabirlik yaptım. Hürriyet, Günaydın, SiyahBeyaz, Flash TV, Günlük Haber, Schwarz/Weiß ve Gazete Ankara’da, yerel yönetimler ve siyasi muhabirlik yaptım.

Bir dönem www.habercek.com adlı internet sitesinin yayın sorumluluğunu üstlendim. Çağdaş Gazeteciler Derneği üyesiyim. 1993 yılında, AAA... Karayalçın Kral Çıplak, 2007 yılında da Alevilerin İlk Siyasal Denemesi (Türkiye Birlik Partisi) adlı kitaplarım yayınladı. Çeşitli dergi ve gazetelerde siyasal İslam ve Alevilik konusunda yayınlanmış çok sayıda yazım bulunuyor.

1991 yılında Vakıfbank, 1992 ve 1993 yıllarında da Keçiören Belediyesi’nin açtığı yarışmalarda kent haberciliği dalında ödül kazandım. 2009 yılında Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin "Yılın Başarılı Gazetecileri 2009" yarışmasında, sahibi olduğum www.habercek.com sitesi "Yılın internet siteleri" dalında ödül kazandım.  
 
 
 

 
 
© Tüm Hakları Saklıdır. 2021   |   bilgi@cgd.org.tr