Erdem GÜNER
 Erdem GÜNER

19 Nisan 1968'de İstanbul’da doğdum. İlkokulu Florya’da, Şenlikköy İlkokulu ile Ordu’da 19 Eylül İlkokulu’nda okudum.

Ortaokul ve lise hayatım sırasıyla Samsun Anadolu Lisesi; İzmir, Bornova Anadolu Lisesi; Manisa, Turgutlu Lisesi ve İzmir, Bağyurdu Lisesi’nde geçti. 1989’da başladığım Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni 1992’de terk ettim. Sonrasında, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 1997’de mezun oldum.

1995-1998 yılları arasında Ankara’da bazı yapım şirketleri ile Kanal 6, ATV, CTV televizyonlarının haber birimlerinde muhabir ve kameraman olarak çeşitli görevler aldım. 1998 yılında TRT’nin açtığı sınavı kazanarak, TRT Antalya Haber Müdürlüğü’nde muhabir olarak çalışmaya başladım. Askerlik görevimi 2000 yılında, Samsun Sahra Sıhhiye Okulu’nda bedelli er olarak tamamladım.

2008 yılında TRT içinde giderek kendini daha çok gösteren mesleki anlayış değişikliği dolayısıyla istifa ederek ortak olduğum bir reklam ajansında editör olarak çalışmalarımı sürdürdüm. 2013 yılında ortaklıktan ayrılarak kendi şirketimi kurdum ve reklam ajansı hizmetleri vermeye ve sektörel yayın editörlüğü yapmaya devam ettim. Aralıklarla devam eden gazete yazarlığı çalışmalarımı, Temmuz 2017’den itibaren Antalya Körfez Gazetesi’nde düzenli olarak sürdürüyorum. Halen bazı kuruluşlara medya danışmanlığı ve metin yazarlığı hizmetleri veriyor; özel bir eğitim kurumunda da idari müdür olarak görev yapıyorum.

Profesyonel çalışmalarım dışında tarih, antropoloji, iletişim süreçleri, birey ve medya ilişkisi gibi konular hakkında makalelerim var. Ayrıca senaryolar, masallar, hikâyeler ve şiirler yazıyorum.

Türkiye Haber Kameramanları Derneği, Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesi, Antalya Sanatçılar Derneği üyesiyim. Halen, ÇGD Akdeniz Şubesi yönetiminde başkan yardımcısı olarak görev yapıyorum.

Evliyim, iki kızım var.
 
 

 
 
© Tüm Hakları Saklıdır. 2021   |   bilgi@cgd.org.tr